کتاب جدید جولیا کامرون، در جستجوی خرد

کتاب تازه‌ای از نویسندهٔ محبوب در زمینهٔ بازیابی خلاقیت در راه است. جولیا کامرون به‌زودی کتاب seeking wisdom یا به‌دنبال خرد را منتشر می‌کند. این کتاب قرار است در ژانویه ۲۰۲۲ یعنی دی‌ماه ۱۴۰۰ به بازار بیاید. بیصبرانه منتظرم ببینم جولیا چه حرف‌های تازه‌ای برای گفتن به ما دارد.

جولیا کامرون در کتاب تازه‌اش ما را دعوت می‌کند تا با قدرت برتر خودمان یا همان خرد کلی جهان، ارتباط برقرار کنیم و از این طریق، نیروی خلاقیتمان را افزایش دهیم. او معتقد است در جهان خرد برتر وجود دارد که بینهایت و در دسترس همه هست. این ما هستیم که مانع خودمان برای دسترسی به این خرد والا هستیم. در اعماق درون همه‌ٔ ما این خرد وجود دارد و اگر تلاش کنیم به آن متصل شویم، راه‌ها را برای رسیدن به قدرت اصیلمان پیدا می‌کنیم و پاسخ سوالاتمان را می‌گیریم.

وقتی جولیا کامرون کتاب راه هنرمند را حدود سی سال پیش نوشت، دیدگاه تازه‌ای در جهان نسبت‌به خلاقیت ایجاد کرد. او با کتاب راه هنرمند، مسیری معنوی برای رسیدن به خلاقیت پیش روی همهٔ ما گذاشت و گفت که همهٔ انسان‌ها از خلاقیت بهره برده‌اند و فقط باید موانع خلاقیتشان را از سر راه بردارند. حالا بعد از انتشار ۵میلیون نسخه از کتاب راه هنرمند، او تمرکزش را روی دعای خلاق گذاشته است که به اعتقاد او جنبه‌ای کلیدی در زندگی خلاق به‌شمار می‌رود.

در کتاب جدید جولیا کامرون، در جستجوی خرد، طی ۶ هفته می‌آموزیم که چطور از دعای خلاق به‌عنوان ابزار تازه‌ای برای بازیابی خلاقیت استفاده کنیم. در این کتاب هم مثال سایر کتاب‌هایش تمرینات معنادار و مفیدی آورده که راه را برای خلاقیتمان باز می‌کند. این ابزار، فارغ از دعتقادات مذهبی افراد به‌کار گرفته می‌شود و دعای خلاق، به‌معنای دعای مذهبی نیست.

در جستجوی خرد، سفر دیگری برای بازیابی خلاقیت است که به جزئیات ابزارهای خلاقی که در راه هنرمند آموختیم، می‌پردازد. علاوه‌بر این جولیا کامرون ابزار چهارمی را هم معرفی می‌کند و آن راهنمای نوشتن است. به اعتقاد حولیا این ابزار به هنرمندان مشتاق، کمک فراوانی خواهد کرد.

منابع: وب‌سایت جولیا کامرون، آمازون

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

0 0 رای‌ها
Article Rating
مشترک شوید
هشدار
guest
2 Comments
قدیمی‌ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخوردها
دیدن همهٔ دیدگاه‌ها
پرویز
پرویز
7 ماه‌ها گذشته

مطالعات گسترده (از نظر کمی) و متمرکز (پیگیر کتاب‌های یک نویسنده بودن) شما ، فوق‌العاده هوشمندانه است . به عبارتی این رویه باعث گردیده شما در این زمینه یک متخصص و صاحب نظر بشوید . این شیوه ، جامع‌تر از پراکنده‌خوانی‌ست . متاسفانه تاکنون فرصتی دست نداده است تا کتابی را از این نویسنده (جولیا کامرون) مطالعه کنم . امیدوارم بتوانم از دانش و تجربیات شما در این زمینه بهره‌مند شوم .

2
0
لطفاً نظر بگذارید، اگر نظرات خود را می‌پسندید!x