دوره راه هنرمند | کشف و بازیابی خلاقیت درون شما

راه هنرمند، مجموعه‌ای از درس‌ها و تمرینات عملی است که با هدف بازیابی خلاقیت انجام می‌شود. کتاب راه هنرمند نوشتهٔ جولیا کامرون، مرجع دورهٔ راه هنرمند است.

در دورهٔ آنلاین راه هنرمند که از ابتدای پاییز ۱۳۹۸ تاکنون به‌صورت فصلی برگزار می‌کنم، تمام مطالب و تمرین‌های این کتاب به‌طور کامل تدریس می‌شود. من کنار شما هستم تا تمرین‌ها را بدون مشکل انجام دهید. همچنین به شما کمک می‌کنم نوشتن صفحات صبحگاهی و قرار ملاقات با هنرمند درون را به‌صورت عادتی همیشگی در زندگی درآورید. شما با کمک ابزارهای این دوره، به شکوفایی خلاقیت و بازیابی توانایی‌های درونتان و کشف رسالت فردی خویش می‌پردازید.

دوره راه هنرمند به‌صورت گروهی برگزار می‌شود. برگزاری گروهی به شما کمک می‌کند که بتوانید تجربیات دیگران را بشنوید و تجربیات خودتان را هم با دیگران به‌اشتراک بگذارید. شما دوستانی از جنس خودتان و اهل رشد پیدا می‌کنید و با هم به قبیلهٔ راه هنرمندی‌ها می‌پیوندید.

 

خرید کتاب راه هنرمند با ۲۰٪ تخفیف از ایران کتاب – کد تخفیف: mhavaee

 

چرا تصمیم گرفتم دوره راه هنرمند را برگزار کنم؟

با کتاب راه هنرمند ازطریق دورهٔ نویسندگی خلاق که دوست خیلی خوبم سمیه سمساریلر در سال ۱۳۹۶ برگزار کرد، آشنا شدم. آنجا بود که دریافتم بسیاری از گره‌های ذهنی و کاری من ازطریق مطالب و تمرین‌های راه هنرمند باز می‌شود. حالا بعد از مدت‌ها که از آن روزها می‌گذرد، می‌بینم که چقدر این دوره به من کمک کرد  تا امروز در جایی که باید قرار بگیرم، باشم. نمی‌توانم بگویم راه هنرمند برای بازیابی خودم و خودآگاهی امروزم، کافی و تنها ابزارم بوده، اما یکی از کلیدی‌ترین ابزارها و راهنماهایم به‌ویژه در یافتن مسیر شغلی‌ام بوده است.

۳ دلیل مهم برای برگزاری دوره راه هنرمند به‌صورت آنلاین دارم:

  1. سال‌های زیادی است که مشغول کارکردن روی خود و طی‌کردن مسیر خودآکاهی و رشد فردی هستم. در طول شرکت در کارگاه‌های خودشناسی «مسیر زندگی» از سال ۱۳۹۳ متوجه رشد شگفت‌انگیز خودم شدم و دریافتم هیچ چیز به‌اندازه‌ی خودآگاهی نمی‌تواند به انسان‌ها در رشد شخصیتی‌شان کمک کند.
  2. گذراندن دوره راه هنرمند به من فهماند که کتاب جولیا بسیار ارزشمند است و ارزش وقت‌گذاشتن و عمیق‌شدن روی مباحثش را دارد. مطالب این کتاب پایه و مبنای روانشناسی دارد و ابزارهای عملی آن در رشد فردی و پیداکردن خلاقیت بسیار موثر و کارآمد است.
  3. از زمانی که دریافتم گشودن اسرار پنهان‌شده در ناخودآگاه چقدر می‌تواند زندگی انسان‌ها را دگرگون کند، دنبال راهی برای انتقال این دانسته‌ها به دیگران بوده‌ام. کمک‌کردن به دیگران و تاثیرگذاری مثبت بر زندگی افراد، آرزو و رویای شخصی و قلبی من است که آن را با برگزاری دوره راه هنرمند دنبال می‌کنم.

تا امروز بارها و بارها مطالب راه هنرمند را مرور کرده و پیرامون آن‌ها مطالعه داشته‌ام. همچنان نیز در مسیر مطالعه‌های بیشتری درباره خلاقیت و رفع موانع آن هستم. به سوالات زیادی درباره‌ٔ تمرین‌ها و مباحث خودسازی‌اش پاسخ داده‌ام. در کنار مطالعه‌ی بخش‌به‌بخش این کتاب، تمرینات عالی پایان هر فصل می‌تواند تا حد زیادی درون ما را برای خودمان آشکار و به جاری‌شدن خلاقیتمان کمک کند. انجام تمرین‌های راه هنرمند زیر نظر مربی مسلط بر مباحث کتاب و در یک همراهی گروهی، بسیار مؤثرتر از مطالعه‌ٔ کتاب راه هنرمند به‌صورت فردی است. البته تمام این کارها در صورتی نتیجه می‌دهد که به‌راستی بخواهیم تغییری در ما ایجاد شود و در انجام آن متعهد باشیم و وقت صرف کنیم.

دوره آنلاین راه هنرمند چگونه برگزار شده است؟

اولین دوره را در پاییز ۱۳۹۸ در تلگرام به‌صورت آنلاین برگزار کردم. هر فصل یک دوره سه‌ماهه برگزار می‌شود. برگزاری دوره‌های جدید از سال ۱۴۰۱ به‌گونه‌ای متفاوت خواهد بود. در بهار ۱۴۰۱ در طرح بهاری که در قبیله راه هنرمندی‌ها اجرا می‌شود با شما و همراه شما هستم. برای پیوستن به قبیله راه هنرمندی‌ها و شرکت در این طرح، از لینک زیر استفاده کنید.

قبیله راه هنرمندی‌ها در تلگرام

آنچه در ادامه می‌خوانید، نحوهٔ برگزاری دوره‌های فصلی آنلاین راه هنرمند از پاییز ۱۳۹۸ تا پاییز ۱۴۰۰ است.

۱. دوره راه هنرمند، یک دورهٔ عملی ۱۲ هفته‌ای است. هر هفته یک فصل از کتاب را مطالعه می‌کنیم و در انتهای هفته، یک جلسه‌ٔ آنلاین در گروه تلگرامی ویژهٔ دوره داریم. این جلسهٔ آنلاین که به‌صورت ویس‌چت در تلگرام برگزار می‌شود، برای رسیدگی به ابهامات و سوالات شما و همینطور تبادل تجربه‌های شخصی هریک از اعضاست. معمولا گروه‌ها ۱۰ تا ۱۵ نفری هستند.

۲. هر بخش مورد مطالعه به‌صورت یک هفته در کتاب راه هنرمند، تقسیم‌بندی شده است. اما من هم جزوه‌هایی تهیه کرده‌ام که خلاصه جامع و کاملی از مطالب هر هفته است. بنابراین شما بدون کتاب هم می‌توانید در دوره راه هنرمند شرکت کنید. مطالب کتاب در دوازده هفته آورده شده که هر هفته به یکی از موانع خلاقیت و بازیابی حس درونی می‌پردازد. مثل بازیابی حس امنیت، شفقت، توانایی، فراوانی و … متناسب با مبحث مورد نظر، در پایان هر فصل تمرین‌هایی در نظر گرفته شده که باید در طول همان هفته آنها را انجام بدهید.

۳. مطالب هر هفته را باید ابتدای همان هفته مطالعه کنید تا در طول هفته فرصت برای فکر کردن به آنها و درگیر شدن به‌صورت عملی با آنچه از مطالب هفته برداشت کرده‌اید، داشته باشید.

۴. ابزارهای بنیادی یعنی صفحات صبحگاهی و قرار ملاقات با هنرمند درون و پیاده‌روی باید به‌صورت مداوم در تمام طول دوره انجام شوند. (صفحات صبحگاهی هر روز و قرار ملاقات‌ها به‌صورت هفتگی) برای آشنایی بیشتر با صفحات صبحگاهی به مطلب من با عنوان جستاری در باب صفحات صبحگاهی که در وب‌سایت مدرسه نویسندگی منتشر شده، مراجعه کنید.

۵. تمرینات کتاب راه هنرمند بسیار جذاب است و حالت سرگرم‌کننده و تفریح دارد. بنابراین می‌توانید به آن به دید رفع خستگی‌های روزمره‌تان نگاه کنید و فکر نکنید که برای آن وقت ندارید. اگر برای خودتان وقت نگذارید، جاهای دیگری وقت بیشتری را هدر خواهید داد. روزانه حداقل نیم‌ الی یک‌ساعت وقت گذاشتن برای این دوره به‌طور متوسط کافی است.

۶. راه هنرمند، تمرین و پرورش خلاقیت و در واقع راهی برای آشتی شما با کودک درونتان و توجه بیشتر به او است. در این دوره خویشتن‌دوستی را می‌آموزیم و احترام به خود و مراقبت از خویشتن را سرلوحه کارمان قرار داده‌ایم. از آن معجزه‌های بسیار دیده‌ام و هنوز هم با انجام تمریناتش شاد می‌شوم و لذت می‌برم. برای همین شما را برای شرکت در این دوره با تمام قلبم دعوت می‌کنم.

۷. مرجع اصلی من برای مطالبی که در دوره ارائه و شرح می‌دهم، وب‌سایت جولیا کامرون و آموزه‌های او در طول ۲۵ سال تدریسش در زمینه خلاقیت و تجربیات چند ساله‌ی خودم در زمینه‌ٔ خودآگاهی و رشد فردی است.

پ.ن: شرکت در این دوره رایگان نیست. صرفاً مبلغ حداقلی برای آن به‌دلیل زمان و انرژی که صرف این کار می‌کنم، در نظر گرفته‌ام. ارزش این دوره بیشتر از این مبلغ است. اما من دوست دارم افراد بیشتری درگیر شوند و تاثیر این تمرین و حرکت گروهی را در زندگی‌شان ببینند. 

خرید کتاب راه هنرمند با ۲۰٪ تخفیف

از سایت ایران کتاب با کد تخفیف mhavaee همه‌ٔ کتاب‌های جولیا کامرون را بخرید

ادامه سفر خلاقیت

بعد از گذراندن دوره راه هنرمند، دوره گام‌برداشتن در جهان برگزار می‌شود. این دوره، ادامهٔ سفر راه هنرمند و تکمیل‌کننده مباحث آن است. پس از پایان دوره گام‌برداشتن، دوره کشف آب آغاز می‌شود که در ادامهٔ مباحث قبلی است. بنابراین یک دورهٔ کامل بازیابی خلاقیت، شامل سه دورهٔ سه‌ماهه (۹ ماه) پشت سر هم خواهد بود. علاوه بر این دوره‌های سه‌گانه، دورهٔ رگه طلا نیز در ادامه برگزار خواهد شد.

اولین دورهٔ رگهٔ طلا با همراهی دوستان قدیمی راه هنرمندی که سال گذشته راه هنرمند را آغاز کرده بودند، در پاییز ۱۴۰۰ آغاز شد و تا پایان کتاب ادامه خواهد داشت. این دوره شامل تمرینات عمیق‌تر و پیوسته‌تر و عملی‌تری است که زمان بیشتری را می‌طلبد و بیشتر از ۳ماه طول می‌کشد.

لطفا سوالاتتان را درباره‌ی دوره‌های سه‌گانه راه هنرمند زیر همین پست در کامنت‌ها یا از طریق تلگرام من به آی دی mhavaee بپرسید.

اطلاع‌رسانی‌های دوره و مطالب مرتبط با آن در کانال تلگرامی من منتشر می‌شود. ازطریق لینک زیر می‌توانید عضو کانال شوید:

کانال نویسنده تمام وقت

پ.ن: پادکست راه هنرمند از پاییز ۱۴۰۰ آغاز به کار کرد. با جستجوی راه هنرمند در گوگل پادکست یا کست باکس یا اسپاتیفای یا انکور می‌توانید آن را پیدا کنید و گوش بدهید.

پ.ن۲: به‌دلیل برنامه خواب زمستانی که برای خودم تدارک دیده‌ام، دوره زمستانی راه هنرمند در سال ۱۴۰۰ برگزار نمی‌شود. منتظر آغاز دوره‌ها از ابتدای سال ۱۴۰۱ باشید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

0 0 رای‌ها
Article Rating
مشترک شوید
هشدار
guest
0 Comments
بازخوردها
دیدن همهٔ دیدگاه‌ها
0
لطفاً نظر بگذارید، اگر نظرات خود را می‌پسندید!x