آشنایی با وب سایت متمم: نقطه عطفی مهم در زندگی من

سال ۱۳۹۲ وقتی از رشته کارشناسی کامپیوتر فارغ التحصیل شدم برای ادامه تحصیل همچنان سر در گم بودم. فکر می کردم دیگر علاقه ام را پیدا کرده ام و بعد از سالها از دست دادن وقت، بالاخره پا در مسیری که باید می گذاشتم، گذاشته ام. اما اینطور نبود.

علاقه ام به دنیای دیجیتال باعث می شد برای هر کاری اول یک جستجوی آنلاین انجام بدهم و این شامل حال انتخاب رشته برای کارشناسی ارشد هم بود. دنبال رشته ی مدیریتی می گشتم. نمی خواستم کامپیوتر را ادامه بدهم. از خواندن برنامه نویسی و سیستم عامل و داده و دیتابیس و چیزهایی که واقعا نمی دانستم به چه درد من می خورند، خسته بودم. من دنبال چیزی بودم که یاد بگیرم و بعد با آن کاری انجام بدهم. من دنبال مهارت آموزی بودم.

با جستجو درباره ی رشته MBA  که تبش هم داغ بود، به سایت متمم رسیدم. محل توسعه مهارتهای من! درست جایی بود که باید باشم. جایی که با محمدرضا شعبانعلی و افکارش آشنا شدم. یک برند شخصی قوی و یک آدم مستقل و هویت دار. جایی که تصمیم قطعی ام را برای ادامه تحصیل ندادن و به جای آن کسب مهارت ها از راه های مختلف (کلاس، کارگاه، آموزش آنلاین، وبینار، آموزش دیجیتال) گرفتم.

سایت متمم مرا با خیلی چیزها پیوند داد. با دنیاهای ناشناخته با آدمهای نازنین و دوستانی خوب، با فضاهایی که عمری بود گمشان کرده بودم. فضای آدمهایی که دنبال رشد و پرورش خویش اند. جایی که هیچ خبری از شکوه و گلایه در باب قیمت دلار و گرانی و ضعف مدیران و وضعیت اسف بار فرهنگ نبود. جایی که هر کس در حد توانش می کوشید تا قدمی برای اصلاح این فرهنگ و چیزی که از آن راضی نیست بردارد، نه اینکه آن را محکوم کند و مدام ضعفهایش را به رخ بکشد.

این آشنایی راه مرا روی مهارت آموزی و رفتن دنبال علاقه هایم از جمله نویسندگی و تولید محتوا گشود. این اتفاق ذره ذره و در طول سالیان گذشته رخ داده است. اما اگر به مانند شکل زیر، فقط چند درجه راهمان را تغییر بدهیم، نتیجه ی جایی که خواهیم بود بسیار متفاوت خواهد بود.

متمم را بخوانید و با آن همراه شوید. به هر مبحثی که علاقمند باشید، مدیریت، یادگیری زبان، مسائل عمومی و فرهنگی، کتابخوانی، سرگرمی، خبرهای جدید و … این سایت خوب برایتان مطلبی کنار گذاشته است. به متممی ها بپیوندید و دنیای تازه اش را با تمام وجود بچشید.

پ.ن: این مطلب به هیچ وجه جنبه تبلیغاتی ندارد و برای تبلیغ متمم نوشته نشده. صرفا یک تجربه ی شخصی بود که صمیمانه و صادقانه دوست داشتم با شما به اشتراک بگذارم. پاینده باشید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *